E-knihy

Před prvním půjčením knihy je potřeba:

• Být registrovaným čtenářem knihovny.
  • Zaregistrovat se na stránkách palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena ve čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznámit jinou emailovou adresu knihovně.
  • Stáhnout si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).
  • Využít možnost čtení na podporovaných čtečkách knih viz seznam níže

Podporované čtečky:

Hardwarové čtečky Android 5 +

Mobilní aplikaci lze také nainstalovat na vybrané modely hardwarových čteček elektronických knih se systémem Android.

Seznam kompatibilních čteček, které lze zakoupit na českém trhu:

• ONYX BOOX Poke 5
  • ONYX BOOX Nova 7.8″
  • ONYX BOOX Note 10.3″
  • ONYX BOOX Max 2 13.3″
  • inkBook Calypso Plus (Android 8.1.)
  • tablet TCL NEXTPAPER10 – tablet s technologií e-ink (hybrid mezi tabletem a čtečkou)

Hardwarové čtečky se systémem Android 4.4

Aplikaci Palmknihy chceme zpřístupnit i čtenářům, kteří používají čtečky s nižší verzí systému Android, který by již provoz plné verze aplikace nezvládl. Proto existuje její odlehčená verze – Palmknihy Lite.

Tuto aplikaci lze instalovat na zařízení se systémem Android 4.4. dle návodu níže. Jedná se zejména o hardwarové čtečky C Tech Lexis II. Fungování aplikace na zařízeních se systémem Android 4.2.2. bohužel nemůžeme zaručit. Jedná zejména o čtečky C Tech Lexis I.

Seznam podporovaných zařízení se může měnit v závislosti na aktuální nabídce na trhu a aktuální verzi aplikace. Pravidelně jej kontrolujeme a aktualizujeme. Seznam je aktuální k 1.9.2023.

Aplikaci NELZE nainstalovat na čtečky Pocketbook, Kindle a eReading. Tyto čtečky mají od výrobce uzavřený systém a neumožňují instalaci aplikací třetích stran.

Jak si vypůjčit e-knihu:
  • Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.
  • U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.
Jak otevřít e-knihu:
  • Otevřete aplikaci Palmknihy. Sekce se (staženými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
  • Klikněte na tlačítko aktualizovat.
  • Vámi zapůjčené knihy by se měly po aktualizaci objevit v aplikaci.
Vypůjčené knihy Vám budou k dispozici po dobu 30 dní, po vypršení výpůjční doby knihy samy z Vašeho zařízení zmizí, maximálně si můžete za měsíc půjčit zcela zdarma 3 knihy.

Obrázkový návod ke stažení E-knihy_návod_Tritius