Letní provoz knihovny:


Nabídka akcí pro 2. stupeň ZŠ:

Možnost vypůjčení e-knih ZDARMA registrované čtenáře

Stačí být pouze čtenářem naší knihovny a mít chytrý telefon nebo tablet :-)
Více informací naleznete zde: https://knihovnaml.cz/e-knihy/

LÁZEŇSKÝM HOSTŮM

Nabízíme knihy i v angličtině, němčině, ruštině, slovenštině, italštině a francouzštině. 
K přihlášení stačí občanský průkaz (pas). Poplatek 50,- Kč, nad 80 let zdarma. 
Členství zahrnuje i bezplatný internet ve Studovně (práce na PC, skenování). Kopírování a laminace dle ceníku https://knihovnaml.cz/cenik/

Jak děti zasvětit do čtení:

Uvědomujeme si, že jednou z nejdůležitějších kompetencí v současném světě je čtenářská gramotnost. Ta však není samozřejmostí. Aby v ní byl člověk zběhlý, měl by se čtením začít ideálně už v dětství. Proto byl vytvořen přehledný průvodce, jak děti zasvětit do světa knížek tak, aby si osvojily čtenářské návyky a zvýšily své čtenářské kompetence.
V průvodci https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/ctenarska-gramotnost naleznete rady, jak motivovat děti ke čtení, jak u nich rozvíjet porozumění textu nebo proč je důležité dětem předčítat. Pro nejmenší jsou v něm k nalezení i rady, jak se naučit číst, a tipy na vybrané čtecí hry a aplikace.

Bookstart:

Projekt Bookstart, v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa, do níž se zapojují všechny typy knihoven na daném územním celku, aby plnily jednu z nejdůležitějších, ale v dnešní době zatím velice málo rozšířených funkcí – knihovny se zde snaží o to, aby zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com