VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU – letní kurz


Detaily události

  • Datum:

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Chcete si udržet duševní kondici i ve vyšším věku? Využijte možnost vzdělávání v kolektivu i v pohodlí domova. Přednášky budou probíhat formou videozáznamů v Městské knihovně vždy 2x za měsíc. Uděláme si i malou pauzu s občerstvením.

Kdykoli si můžete přednášky znovu prohlédnout na internetu. Pokud nemáte vlastní počítač, nevadí. Ve Studovně vám budou během semestru k dispozici počítače zdarma, které můžete využít k výuce.

30. 1. 2019 začíná letní kurz: ČESKÉ DĚJINY I.

Jedná se o české dějiny a jejich souvislosti do 14 století. To proto, že české dějiny běžně chápeme jako „naše”, tedy české, Čechů. Avšak tyto naše dějiny se trvale odehrávají v mnohačetných a proměňujících se souvislostech národních, státních, kulturních, ale i geografických a klimatických. Bez zřetele k nim je nelze pochopit. Proto kurz chce v míře, kterou jeho plánovaný třísemestrální rozsah umožňuje, na tyto souvislosti upozornit. Je tedy koncipován jako zamyšlení nad základními problémy českého dějinného vývoje a nikoli jako jeho faktografický přehled.


Osnova kurzu
1. Češi, národ, stát
2. Společnost a křesťanství
3. Velmoži, knížata, králové
4. Stříbro a moc
5. Český král a římský panovník
6. Krize motorem dějin: 14. století a jeho problémy

Zájemci o studium v letním semestru se mohou přihlásit ZDARMA a nezávazně na
1. přednášku e-mailem na adresu knihovna@knihovnaml.cz nebo na tel. čísle: 
354 627 122.

Pro ještě bližší informace o Virtuální univerzitě třetího věku otevřete tento
soubor: VU3V – bližší informace
a nebo: VU3V 2019 – plakát

Autorem publikovaného příspěvku je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.