ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V ROYAL AIR FORCE


Detaily události


ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V ROYAL AIR FORCE

Přednáška PhDr. Daniela Švece

Pro velký úspěch nabízíme, k výročí osvobození, reprízu přednášky z minulého roku. Rozšířenou o osudy plzeňských a karlovarských letců, včetně místních rodáků.

Časová linie začíná událostmi let 1938 a 1939 a končí poúnorovými události. Vyzdviženy budou čtyři z mnoha jedinečných a často velice krutých životních příběhů. Mimo generálporučíků a legend československého letectva, Františka Fajtla a Františka Peřiny, budou zmíněny i tragické osudy armádního generála / Air marshala RNDr. Karla Janouška a plukovníka in memoriam Františka Truhláře.

Součástí přednášky je i ukázka četných dobových artefaktů a publikační činnosti autora, PhDr. Daniela Švece. Webové stránky http://danielsvecraf.webnode.cz.

Koná se ve Studovně Městské knihovny ML.                                                                         Vstupné 30,- Kč.

Z důvodu konání přednášky je v tento den Studovna otevřena jen do 16:30 hod. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na přednášce.

 

Autorem publikovaného příspěvku je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.