Soutěže

LOVCI PEREL

Upozorňujeme všechny děti, které se zúčastnily naší soutěže Lovci perel, že soutěž byla dne 15. června ukončena. Pokud máte rozečtenou knížku s perličkou, nevadí, další kolo vyhlásíme hned po prázdninách. Ceny od nás dostanou všechny děti, které sbíraly perličky, mohou si je přijít vyzvednout k nám do knihovny od 16. června až do konce prázdnin.


Literárně-výtvarná soutěž SAMET A MY

Celorepublikové literárně-výtvarné soutěž SAMET A MY pořádané MK Dobříš se zúčastnili i 2 nadaní žáci z Mariánských Lázní. Jde o Vendulku Šmerdovou a Martina Nguyena z kvarty GOAML. Martin získal 4. místo za svou kresbu Nadšení v ulicích. Vendulka nám zase svou kresbou Klíč ke svobodě připomněla klíčovou osobnost něžné revoluce, Václava Havla. Oběma účastníkům vřele gratulujeme za krásné výtvory. Jejich kresby můžete vidět níže.


Hry bez hranice aneb knihovníci dětem

25. května se paní knihovnice z dětského oddělení vypravila se čtyřmi odvážnými bojovníky z primy GOAML do Horního Slavkova, aby reprezentovaly Mariánské Lázně v tradiční soutěži Hry bez hranic. Jedná se o celokrajskou soutěž, kterou připravují každoročně knihovníci dětem, a letošním tématem, ve kterém se páťáci popasovali,  bylo hornictví. Julie Tušlová, Tereza Staňková, Adam Pelán a Vojtěch Samec obsadili krásné 3. místo za vědomostní část a jejich kostým v barvách Mariánských Lázní získal 4. místo.

Děkujeme tímto dětem za jejich odvahu a těšíme se s nimi z jejich úspěchu.