Lednová přednáška:
Mobilní spojení na dospělé oddělení:
Možnost vypůjčení e-knih ZDARMA pro registrované čtenáře
Stačí být pouze čtenářem naší knihovny a mít chytrý telefon nebo tablet :-)
Více informací naleznete zde: https://knihovnaml.cz/e-knihy/
E-ČASOPIS POVZBUZENÍ
V této nelehké koronavirové době, kdy jsou senioři, jejich opatrovníci a ošetřující personál doslova uvěznění doma nebo v pobytových službách, se projekt Implementace politiky stárnutí MPSV rozhodl je podpořit a trochu jim pomoci. Níže naleznete jednotlivá čísla elektronického časopisu Povzbuzení, v němž nejen senioři, ale i jejich opatrovníci a ošetřující, rodinní příslušníci i přátelé najdou nejen slova naděje a útěchy, ale také spoustu zajímavostí, tipů, rad, aktivit, receptů…  Časopis je pro všechny zdarma, vychází pouze elektronicky a má pomoci v těchto pro všechny nelehkých dnech.
https://knihovnaml.cz/akce/e-casopis-povzbuzeni/

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Služby knihovny jsou rozšířeny o prodej vstupenek KIS ML.  Vstupenky do Společenského domu Casino, Městského divadla a domu Chopin na hudební i divadelní představení můžete zakoupit ve Studovně (suterén) a v Oddělení pro dospělé (přízemí).  Vzhledem k technickým možnostem přijímáme pouze hotovostní platby.  Abonentní předplatné, dárkové poukazy a vstupenky na koncerty Symfonického orchestru, včetně vracení vstupenek je možné nadále pouze v Infocentru. 

LÁZEŇSKÝM HOSTŮM

Nabízíme knihy i v angličtině, němčině, ruštině, slovenštině, italštině a francouzštině. 🇨🇿🇬🇧🇩🇪🇷🇺🇸🇰🇮🇹🇫🇷  K přihlášení stačí občanský průkaz (pas). Poplatek 50,- Kč, nad 70 let zdarma.  Členství zahrnuje i bezplatný internet ve Studovně (práce na PC, skenování). Kopírování a laminace dle ceníku https://knihovnaml.cz/cenik/

ČTEČKA KNIH

Nabízíme k zapůjčení čtečky knih. Pokud jste nerozhodní s koupí vlastní čtečky, můžete si vyzkoušet, zda vám čtení s ní vyhovuje.  Doba zápůjčky 1 měsíc, po dohodě možná i delší. Podmínkou je členství déle než rok a bezproblémové vracení knih.  Kvůli autorským právům si čtenář musí knihy stáhnout sám, čtečku vrací zpět prázdnou. Vratná záloha 1.000,- Kč.