Úvod

KNIHOVNA OPĚT AŽ DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA!

Výpůjčky si můžete nechat doma nebo je vrátit do biblioboxu před knihovnou. Všechny výpůjčky jsou automaticky prodlouženy.
VYZKOUŠEJTE naplno služby národní digitální knihovny
1) Jděte na stránky www.ndk.cz
2) Klikněte na tlačítko přihlásit
3) Zaškrtněte políčko souhlasu a klikněte na PŘIHLÁSIT KNIHOVNÍM ÚČTEM
4) Zvolte Městskou knihovnu Mariánské Lázně
5) A poté zadejte uživatelské jméno a heslo, jméno je číslo vaše průkazu a heslo rodné číslo před lomítkem
6) Na nové stránce, která se vám zobrazí klikněte na ANO, AKCEPTUJI
7) A poté už můžete naplno využít služby digitální knihovny 🙂
Upozornění: Služba je přístupná pouze po dobu uzavření knihoven.

E-ČASOPIS POVZBUZENÍ

V této nelehké koronavirové době, kdy jsou senioři, jejich opatrovníci a ošetřující personál doslova uvěznění doma nebo v pobytových službách, se projekt Implementace politiky stárnutí MPSV rozhodl je podpořit a trochu jim pomoci. Níže naleznete jednotlivá čísla elektronického časopisu Povzbuzení, v němž nejen senioři, ale i jejich opatrovníci a ošetřující, rodinní příslušníci i přátelé najdou nejen slova naděje a útěchy, ale také spoustu zajímavostí, tipů, rad, aktivit, receptů…  Časopis je pro všechny zdarma, vychází pouze elektronicky a má pomoci v těchto pro všechny nelehkých dnech.
https://knihovnaml.cz/akce/e-casopis-povzbuzeni/

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Služby knihovny jsou rozšířeny o prodej vstupenek KIS ML.  Vstupenky do Společenského domu Casino, Městského divadla a domu Chopin na hudební i divadelní představení můžete zakoupit ve Studovně (suterén) a v Oddělení pro dospělé (přízemí).  Vzhledem k technickým možnostem přijímáme pouze hotovostní platby.  Abonentní předplatné, dárkové poukazy a vstupenky na koncerty Symfonického orchestru, včetně vracení vstupenek je možné nadále pouze v Infocentru. 

LÁZEŇSKÝM HOSTŮM

Nabízíme knihy i v angličtině, němčině, ruštině, slovenštině, italštině a francouzštině. 🇨🇿🇬🇧🇩🇪🇷🇺🇸🇰🇮🇹🇫🇷  K přihlášení stačí občanský průkaz (pas). Poplatek 50,- Kč, nad 70 let zdarma.  Členství zahrnuje i bezplatný internet ve Studovně (práce na PC, skenování). Kopírování a laminace dle ceníku https://knihovnaml.cz/cenik/

ČTEČKA KNIH

Nabízíme k zapůjčení čtečky knih. Pokud jste nerozhodní s koupí vlastní čtečky, můžete si vyzkoušet, zda vám čtení s ní vyhovuje.  Doba zápůjčky 1 měsíc, po dohodě možná i delší. Podmínkou je členství déle než rok a bezproblémové vracení knih.  Kvůli autorským právům si čtenář musí knihy stáhnout sám, čtečku vrací zpět prázdnou. Vratná záloha 1.000,- Kč.